Regionalna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Postępowanie z raną przewlekłą”

Dnia 23 Lutego 2017 w Wojewódzkim Szpitalu im. Ludwika Perzyny w Kaliszu odbyła się pierwsza z serii konferencja Naukowo-Szkoleniowa dotycząca postępowania z raną przewlekłą pod honorowym patronatem Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz pod patronatem medialnym magazynu „Forum Leczenia Ran”.
Konferencja zgromadziła około 180 lekarzy różnych specjalności oraz pielęgniarek
zainteresowanych poruszanymi tematami.
W czasie konferencji uczestnicy mieli okazje poznać najnowsze wytyczne odnośnie postępowania z trudno gojącymi się ranami, jak je leczyć, na co zwracać uwagę, jakie zastosować opatrunki, antyseptyki i lawaseptyki, a także uczestniczyć w warsztacie z kompresjoterapii. Wielokrotnie zostało podkreślone, że leczenie ran przewlekłych to problem rozbudowany, wymagający podejścia całościowego do pacjenta, który niestety pojawia się coraz częściej i dotyczy coraz większej grupy ludzi.

Wyraźne zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza wykłady Dr hab. n. med. Marka Kucharzewskiego na temat biofilmu bakteryjnego i strategii TIME oraz pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem mgr Elżbiety Szkiler o Zespole Stopy Cukrzycowej.

Organizatorem jest Evereth Publishing Sp. z o.o. i Katedra Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego